image eachine wizard x220hv

Eachine Wizard X220HV PNP 6s

Nowość dron marki EACHINE

Firma Eachine – znana z tworzenia budżetowych, aczkolwiek przyzwoitej jakości produktów RC, po raz kolejny wypuszcza na rynek gotowy model quadcoptera o nazwie Wizard – tym razem Wizard X220HV.

zdjęcie Wizarda x220hv nr1Eachine Wizard x220hv

Jak do tej pory znana jest tylko specyfikacja gotowego modelu Wizard X220HV:

 • Rama:
  X220HV
  Wheel base: 220mm
  Upper plate thickness: 2.0mm
  Frame arm thickness: 5.0mm
  Bottom plate thickness: 3.0mm
  X plate thickness: 1.5mm
  Camera side plate thickness: 1.5mm
  Camera standoffs: M3*28mm 1 PC
  Frame standoffs: M3*20mm 8 PCS
 • Silniki:
  Eachine 2306 1650KV 3-6S
  Weight: 35g
 • REGULATORY ESC:
  Integrated PDB
  Working voltage: 2-6S Lipo
  Continuous working current: 4*45A
  Peak current: 4*50A (6S)
  Main control chip: 48Mhz EFM8BB2
  Firmware: BLHeli_S Supports Dshot600
 • Kontroler lotu:
  Customized F4 Flight Controller Built-in OSD
  Main control chip: STM32F405
  Sensor: MPU6000 6 axes
  Power supply: 5V
  Integrated OSD
  LC filter on board
 • Kamera FPV:
  Foxeer Arrow Mini Pro 2.5mm 650TVL PAL
 • Nadajnik wizji VTX:
  5.8G 40CH 0mW/25mw/200mw/600mw VTX Switchable
 • Moduł Bluetooth:
  SpeedyBee Bluetooth Module
 • Buzzer:
  110DB BB Alarm Buzzer
 • Śmigła w zestawie:
  Dalprop Cyclone T5046C
 • Waga modelu:
  ~400g

Patrząc na specyfikację Wizarda X220HV obawy mogą budzić zastosowane silniki: Eachine 2306 1650KV 3-6S.
O ile na bateriach LiPo 6s ten model będzie latał żwawo, to już na bateriach 4 s (nie mówiąc już o 3s) i dostarczonych śmigłach: Dalprop Cyclone T5046C może być ospały, wręcz ,,mułowaty”.
Na wyróżnienie natomiast zasługuje użyta kamera: Foxeer Arrow Mini Pro 2.5mm PAL z matrycą CCD – jak to tej pory pierwszy model Wizarda z markową i dobrą kamerą FPV w standardzie.
Ze względu na gabaryty ramy, wagę oraz montaż baterii dron jest przeznaczony zdecydowanie do lotów freestyle.
Pozostało czekać na recenzje użytkowników, jak ten model lata w rzeczywistości…

Pełna specyfikacja oraz możliwy zakup modelu Eachine Wizard x220HV dostępny na stronie:

Aktualizacja (01.01.2019):

Pojawiły się pierwsze testy i recenzje powyższego modelu.
Bazując na opiniach recenzentów AndyRC oraz Kabab FPV

Jest całkiem niezłym gotowym dronem do freestyle, jednak jego niższa cena w stosunku do innych dronów zbudowanych na komponentach uznanych marek nie wzięła się przypadkiem..

 1. RAMA – nie należy do pancernych, przez co konkretniejszy i mocniejszy upadek może skończyć się rozwarstwieniem karbonu na ramionach, a nawet złamaniem ramienia (jak w przypadku AndyRC). Dodatkowo wystające elementy mocowania kamery FPV w dolnej płycie ramy są podatne na zarysowania, a nawet złamanie podczas lądowania.eachine wizard x220hv frame
 2. ESC – regulatory – pomimo podanej przez Eachine kompatybilności z bateriami 6s – może na nich wystąpić desynchronizacja w czasie lotu, a w następstwie efekt: ,,Death roll” (nieprawidłowa praca jednego/ kliku silników powodująca szybkie obracanie się drona wokół własnej osi, niemożliwa do opanowania przez pilota – lot kończy się zazwyczaj upadkiem modelu.). Problem jest już znany producentowi i trwają pracę nad jego wyeliminowaniem.
 3. SILNIKI – Eachine 2306 1650KV 3-6S – zaskakująco dobre wrażenie robią wolnoobrotowe silniki użyte w Eachine Wizard X220HV. Jakość dzwonka, statora/cewki oraz drążonego wału wygląda przyzwoicie i nie różni się zbytnio od znacznie droższych, markowych odpowiedników. Tak samo jest w przypadku szczeliny powietrznej między magnesami dzwonka, a statorem (im mniejsza szczelina, tym silnik ma większy moment obrotowy – ma więcej mocy do kręceniem cięższymi/większymi śmigłami, ale zwiększa się również jego apetyt na prąd).

  eachine wizard x220hv motor

Nie ma jednak róży bez kolców… Producent musiał gdzieś zatem szukać oszczędności. W tym przypadku padło m.in. na łożyska silników.
Już po kilku odbytych lotach Eachine Wizard X220HV użytkownicy narzekają na hałasujące łożyska..
Ponadto ciasne upakowanie wielu elementów w ramie wymusiło poprowadzenie przewodu zasilającego z wtyczką XT60 tuż przy przewodzie gniazda nadajnika wideo (VTX), co ma swoje odzwierciedlenie w pogarszającej się jakości obrazu z kamery FPV podczas mocniejszego operowania drążkiem gazu (pojawiające się poziome linie na odbieranym obrazie). eachine wizard x220hv inside Jednak na to już znaleziono rozwiązanie – wystarczy inaczej poprowadzić kable zasilające (np. z boku ramy), by w większości zniwelować pojawiające się statyczne zakłócenia w obrazie.

 

3 myśli o “Eachine Wizard X220HV PNP 6s”

 1. Też czaiłem się na Wizzarda, ale ostatecznie pójdę w stronę bardziej markowego gotowca typu Emax Hawk 5

  1. Eachine tworzy coraz lepsze modele… Nawet była chwila, że przed wyborem drona GEPRC MARK2 też poważnie myślałem o Wizardzie X220HV.
   Ale ostatecznie także postawiłem na dron ze stajni GEPRC 😉 EMAX Hawk 5 jest całkiem dobrym dronem, jedynie moc nadajnika VTX mogłaby być wyższa (moc tego nadajnika wideo – 200mW). Do tego bateria montowana pod spodem ramy – ojj może boleć przy mocniejszych lądowaniach 😉
   globussss Porównując Emax Hawk 5 i Eachine Wizard X220HV – jeżeli chodzi o jakość elementów – Hawk 5 wygrywa z ogromną przewagą.
   Mamy tutaj zestawienie dwóch innych dronów – wyścigowy (Hawk 5) i do lotów freestyle (Wizard x220HV). Poszukiwania modelu zależą więc od tego, jakie latanie się Tobie najbardziej podoba 😉

   1. Wizard X220HV to dobra zabawka do nauki latania. Wymaga tylko kilku poprawek i można cieszyć się cegiełką, której naprawa po upadku bardzo mało kosztuje. Nie wypada porównywać tej maszyny do Hawk5…różnica w cenie i w specyfikacji jest zaporowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.