gogle FPV dron top 12 gogles fpv - fatshark hdo eachine ev300d syzone sky02c rapidfire

Gogle FPV do drona – TOP 12 Goggles FPV

Jakie wybrać gogle FPV do drona? Fatshark Attitute V5/HDO/HDO2, Eachine EV200D/ EV300D / EV800D / EV800DM, a może Skyzone SKY02X, bądź SKY03O?

W tym artykule skupimy się na najpopularniejszych (TOP) goglach fpv do drona na rok 2019-2020.

Dlaczego gogle FPV do drona i ich wybór mają tak duże znaczenie?

FATHSHARK DOMINATOR HDO

Osoby dopiero wkraczające w świat modelarstwa RC FPV (w tym ,,dronów”) mogą być mocno zdezorientowane, które dokładnie gogle FPV wybrać. Zazwyczaj wybór pierwszych gogli FPV będzie bardzo zależny od i tak już bardzo często mocno wyśrubowanego budżetu. Stąd też często może wyniknąć, że świeżo zakupione przez nas gogle błyskawicznie przestają się nam podobać.

Zamiast cieszyć się z z latania FPV (z widokiem pierwszej osoby) – dostajemy frustracji i rodzi się masa pytań.

W tym:

 • dlaczego te gogle dają gorszy obraz, niż myślałem?
 • czy muszą one mnie tak uwierać podczas ich noszenia?
 • czy droższe modele gogli też tak mają?
 • dlaczego mam tyle śniegu (zakłóceń) podczas latania modelem w oglądanym obrazie ?
 • czy inni też mają taki rozmyty i niewyraźny obraz w swoich goglach FPV?
 • oraz masa innych pytań i problemów…

Jednak nie ma czym tak się przejmować i od razu zrażać do hobby FPV.
Pierwszy zakup gogli nie zawsze musi być w 100% trafiony do naszych preferencji i oczekiwań.

Nawet dla osób bardziej zaawansowanych w modelach RC FPV – zakup gogli FPV może być niemałym wyzwaniem, pełnym dylematów i pytań: co kupić?

Postęp technologiczny, jest także tutaj bardzo dobrze widoczny. Co chwilę producenci wypuszczają coraz to bardziej i lepiej wyposażone gogle FPV.

Dlatego tym bardziej wybór właściwych gogli FPV może nie być łatwym zadaniem. Bardzo często będziemy musieli balansować między ceną produktu, a jego jakością i walorami użytkowymi.

Dlaczego ciężko jest kupić właściwe gogle do drona FPV?

Osoby, które mają w pobliżu sklep RC i mogą na miejscu założyć oraz przetestować kilka modeli gogli FPV – będą miały znacznie łatwiej dokonać właściwego wyboru. O wiele łatwiej jest przecież wybrać i kupić coś, co możemy sami przymierzyć, czy porównać z innymi produktami.

Dlatego idealnie by było, gdybyśmy najpierw osobiście sprawdzili interesujące nas modele gogli FPV i dopiero po takiej analizie dokonali ostatecznego wyboru… Jednak rzeczywistość nie jest tak kolorowa i niestety – większość sklepów RC w Polsce nie ma za dużego wyboru w goglach FPV.

A nawet jeżeli, to takie gogle zazwyczaj będą znacznie droższe – niż w przypadku zakupu w chińskich sklepach. Powód? Produkty importowane z Chin (a więc poza UE) obciążane są dodatkowym podatkiem VAT.

Sklep także musi coś zarobić, by przetrwać – prawda?… Do tego bardzo często okazuje się, że stacjonarne sklepy nie posiadają na stanie najnowszych modeli gogli, czy ogólnie sprzętu RC.

Gdzie najczęściej kupuje się sprzęt RC FPV?

Ratunku możemy szukać wśród portali aukcyjnych, gdzie czasami można kupić gogle fpv i inny sprzęt RC używany, ale w bardzo dobrym stanie. Niestety, czasami i tutaj ciężko jest znaleźć interesujący nas model gogli…

A jak już jest – może coś być w nich uszkodzone, itd.

Dlatego coraz więcej osób decyduje się na bezpośredni zakup gogli z chińskich sklepów. Tutaj już nie jest problemem kupić, a jedynie (a może aż?) co wybrać?

W odpowiedzi przedstawiam Wam niniejszy artykuł z zestawieniem najpopularniejszych TOP gogli FPV na chwilę obecną.

Znajdziecie tutaj opis najważniejszych cech każdego z modeli gogli PFV, jak i wskazówki – na co należy uważać przy ich zakupie. Wszystkie z wymienionych niżej modeli gogli FPV do modeli RC zawierają wbudowany moduł diversity. Wyjątek stanowią jedynie gogle Fatshark HDO oraz HDO 2 i Eachine VR006.

Nie wiesz do czego służy moduł odbiornika diversity FPV?

Zastanawiasz się, jaki odbiornik diversity FPV wybrać?

Zapraszam do zapoznania się z artykułem:

Gogle FPV do drona / modelu RC – TOP – PÓŁKA PREMIUM

Zacznijmy od topowych modeli, które na dzień dzisiejszy uznawane są za najlepsze gogle FPV. Niestety podane tutaj modele gogli będą należały do jednych z najdroższych dostępnych propozycji na rynku. Topowa specyfikacja gogli FPV od zawsze wymagała wydania niemałych funduszy.

W zamian otrzymamy tutaj krystalicznie czysty obraz wideo, bardzo dobry komfort użytkowy, współpracę ze wszystkimi modułami diversity FPV oraz bardzo dobrą jakość wykonania.

FatShark DOMINATOR HDO

FatShark Dominator HDO OLED

Fatshark DOMINATOR HDO (Banggood) (FatShark).

Są to pierwsze gogle FPV, które zostały wyposażone w dwa osobne moduły z ruchomymi ekranami, wykonanymi w technologii OLED. Ich rozdzielczość wynosi 960 x 720, czyli typowa dla proporcji obrazu 4:3. Kąt widzenia z zbudowanych ekraników OLED jest równy 37 stopni, a więc w miarę komfortowy, jednak jeszcze nie największy.

Standardowo, jak przystało na gogle FPV od FatShark:

 • mamy tutaj możliwość zamontowania zewnętrznych odbiorników FPV (w tym diversity),
 • możemy zamontować zewnętrzne soczewki korekcyjne do wbudowanych ekranów,
 • zasilanie gogli odbywa się z zewnętrznej baterii, a właściwie koszyczka z dwoma akumulatorami 18650 połączonymi szeregowo (7,4V),
 • wbudowany wentylator, który ma zapewniać brak parowania wbudowanych ekraników i soczewek – zasilany jest z osobnej wtyczki.

Jeszcze do niedawna Fatshark HDO nie miały sobie równych, a wszystko za sprawą ekranów OLED. Charakteryzują się one znacznie wierniejszym odwzorowaniem barw kolorów (głęboka czerń), od zwykłych ekranów LCD, czy LCOS (EACHINE EV200D / EV300D).

Obecnie są wypierane przez nowszy model: FatShark HDO2, który otrzymał jeszcze lepsze ekrany OLED oraz wbudowaną korekcję ostrości soczewek.

FatShark DOMINATOR HDO 2 – najlepsze gogle FPV do drona?

FatShark Dominator HDO 2 OLED 4-3 16-9 FPV Goggles Video 1

Fatshark DOMINATOR HDO 2 (Banggood) (FatShark) to następca starszego brata: DOMINATOR HDO. Względem starszej wersji wprowadzono tutaj sporo udogodnień i zmian, dzięki którym HDO2 bezapelacyjnie zasługują na miano PREMIUM GOGLI PFV.

HDO 2 również zostały wyposażone w system dwóch osobnych, ruchomych ekranów OLED, które:

 • tym razem posiadają znacznie wyższą rozdzielczość, niż HDO: 1280×960,
 • mają możliwość obsługi obrazu w formacie 16:9 oraz 4:3,
 • posiadają także znacznie większy kąt widzenia przez soczewki: 46 stopni (więcej nawet od Eachine EV200D i EV300D),
 • jako pierwsze z tego rodzaju gogli FPV – dodatkowo zawierają regulację ostrości widzenia, osobną dla każdego oka / ekranu.
FatShark Dominator HDO 2 OLED goggles gogle fpv do drona

Dodatkowo, jako pierwsze z serii DOMINATOR – posiadają możliwość włączenia/wyłączenia gogli specjalnym przyciskiem ON/OFF.

Względem starszego modelu HDO – tym razem gogle HDO2 zasilane są wyłącznie z jednego gniazda (także wentylator). Rodzi się jedynie pytanie: dlaczego FatShark po tylu latach, dopiero teraz wprowadził powyższe udogodnienia… No cóż, ważne, że jednak są. Oczywiście pozostałe funkcje, takie, jak podłączenie zewnętrznego odbiornika diversity FPV – są takie same, jak w starszym modelu HDO.
Gdyby nie ich wysoka cena ~ 500$ (ok. 2000 tys. ZŁ) – z pewnością można powiedzieć, że na dzień dzisiejszy Fatshark DOMINATOR HDO 2 to jedne z najlepszych gogli FPV.

Skyzone SKY03O – konkurencja FatShark…

Skyzone SKY03O Oled Diversity gogle fpv

Skyzone SKY03O (Banggood) (Gearbest) to kolejna propozycja gogli FPV z półki PREMIUM. W odróżnieniu od konkurenta FatShark HDO 2 – SKYZONE SKY03O są znacznie tańsze w zakupie (cena SKY03O ~430$) i także posiadają ruchome ekrany OLED. Jednak tutaj rozdzielczość zastosowanych ekranów wynosi 1024*768, czyli mamy do czynienia z formatem 4:3.

Niestety SKYZONE SKY03O nie posiadają wyboru obrazu w formacie 16:9, zatem mamy tu taką samą sytuację, jak w pierwszej wersji DOMINATOR HDO. Tak samo jest z korekcją ostrości obrazu – tutaj również będziemy musieli sami zakupić szkła/ soczewki korekcyjne do poprawy ostrości obrazu.

Kupując gogle SKYZONE SKY03O – w odróżnieniu od FatShark HDO/HDO2 – w zestawie otrzymujemy już wbudowany moduł diversity 5.8GHz. Szkoda jedynie, że w oryginale producent nie przewidział możliwości montażu zewnętrznych modułów odbiorczych FPV… Próżno tutaj szukać wnęki przeznaczonej na zewnętrzny odbiornik FPV. Wprawdzie krążą w Internecie zdjęcia prototypowego uchwytu z druku 3D do modułu ImmersionRC RapidFIRE, ale nie jest pewne, czy taki uchwyt rzeczywiście powstanie.

Ciekawostką w SKY03O jest przedni panel, a właściwie zamontowany w nim pasek złożony z diod RGB-LED. Możemy go dowolnie konfigurować, by świecił / migał wybranym przez nas kolorem. W zasadzie jest to bardziej gadget, ale z pewnością przypadnie do gustu osobom, które lubią wszelkie dodatki w postaci oświetlenia RGB-LED.

DJI DIGITAL FPV SYSTEM – przyszłościowe gogle FPV drona / modeli RC

DJI DIGITAL SYSTEM

Nie sposób nie wspomnieć o przełomowym, Cyfrowym Systemie obrazu FPV i sterowania RC od firmy DJI. Rozwiązanie, które ma pewnie tylu zwolenników, co przeciwników. Z całego zestawienia jest to najdroższy system gogli FPV. Cyfrowy system FPV od DJI z pewnością znajdzie uznanie u entuzjastów, którzy poszukują rozwiązania dającego idealnie czysty i wierny obraz FPV – do tego w rzeczywistości. I tak – jest to zdecydowanie przełomowe rozwiązanie, jednak ma swoje pewne wady.

Pomijając już cenę rozwiązania od DJI (ok ~900$) (Banggood) (DJI), musimy zmienić praktycznie połowę rzeczy w naszym modelu / dronie FPV – często łącznie z samą ramą..

Więcej o Cyfrowym Systemie FPV od DJI przeczytacie w artykule:

Gogle FPV do drona / modelu RC – PÓŁKA ŚREDNIA

W tym miejscu znajdziecie propozycje gogli FPV, które plasują się pomiędzy półką premium i rozwiązaniami znacznie tańszymi od topowych modeli. Zazwyczaj w poniższych propozycjach będziemy musieli iść na niewielkie ustępstwa (np. brak ekranów OLED), na rzecz znacznie niższej ceny zakupu.

Są to jednak dosyć popularne konstrukcje gogli, z których powinni być zadowoleni nie tylko początkujący, ale także ci bardziej zaawansowani i wymagający użytkownicy.

Skyzone SKY02X/C

Skyzone SKY02x jakie gogle fpv do drona kupić

Skyzone SKY02X/C (Banggood) (Gearbest) wywołały niemałe zamieszanie wśród dotąd dostępnych na rynku gogli FPV. Przysłużyły się do tego bardzo dobra jakość wykonania gogli, użytych ekranów LCD oraz dobrego modułu diversity FPV. W cenie ~260$ otrzymujemy gogle FPV, które posiadają:

 • dwa ruchome ekrany LCD o rozdzielczości 854*480 i kącie widzenia równym 30 stopni, z możliwością montażu zewnętrznych soczewek korekcyjnych.
 • regulację IPD w zakresie 59-69mm,
 • wbudowaną nagrywarkę DVR 60FPS,
 • zintegrowany moduł odbiorników diversity FPV 48CH,
 • wbudowany wentylator odmgławiający soczewki ekranów,
 • wejście sygnału AV-IN, HDMI,
 • zasilanie z jednego gniazda.
 • w modelu SKY02X – wbudowaną na przednim panelu kamerę 640*480 VGA (by widzieć co się dzieje w naszym otoczeniu bez zdejmowania gogli).

Na duży plus zasługuje także fakt, że SKY02C/X posiadają możliwość wyboru formatu obrazu 16:9, jak i 4:3.

Wg wielu porównań recenzentów są to w zasadzie jedyne gogle półki średniej, które oferują jakość obrazu zbliżoną do półki PREMIUM. Oczywiście nie mamy tutaj ekranów OLED, ale zastosowane tutaj ekrany zdecydowanie przebijają jakością te, które mają np. Eachine EV200D i EV300D. W tej cenie konkurentem może być jedynie FatShark Attitude V5.

Niestety SKYZONE SKY02C/X nie posiadają wnęki na zewnętrzne moduły odbiorników PFV – w tym diversity… Wprawdzie wbudowany odbiornik diversity 5.8GHz pozwala na dosyć komfortowe loty FPV, jednak szkoda, że brakuje wnęki na zewnętrzne moduły odbiorników.

FatShark Attitude V5

Fatshark Attitude V5 OLED Goggle fpv 5.8Ghz True Diversity dron wyścigowy

ATTITUDE V5 (Banggood) (FatShark) to budżetowa propozycja gogli FPV od firmy FatShark. Właściwie trudno nazwać budżetowymi gogle kosztujące ~300$ – bardziej jest to półka średnia. FatShark postanowił wyjść naprzeciw pilotom FPV, którzy poszukują znacznie tańszych alternatyw gogli od topowych modeli HDO/HDO2. ATTITUDE V5 mają kusić potencjalnych klientów wbudowanymi ekranami OLED oraz możliwością zamontowania zewnętrznych odbiorników FPV. Znajdziemy tutaj:

 • dwa ruchome ekrany OLED o rozdzielczości 640 X 400, formacie obrazu 4:3 oraz kącie widzenia 30 stopni,
 • miejsce na dodatkowe soczewki wyostrzające obraz z ekranów,
 • regulację IPD w zakresie 59-69mm,
 • miejsce na zewnętrzne moduły odbiorników FPV (w tym diversity),
 • wbudowany odbiornik true-diversity FPV 5.8GHz,
 • wbudowaną nagrywarkę DVR,
 • wentylator odmgławiający soczewki, zasilany z oddzielnego gniazda.

Z całego zestawienia gogli półki średniej – ATTITUDE mają najniższą rozdzielczość wbudowanych ekranów. Mimo zastosowania tutaj ekranów OLED – jakość obrazu w zasadzie jest bardzo porównywalna do gogli SKYZONE SKY02X/C. Nie mamy tutaj, także możliwości zmiany proporcji obrazu – na sztywno ustawiona 4:3… Ratunkiem dla wielu osób może być jednak możliwość montażu zewnętrznych odbiorników FPV.

Jeżeli jednak nie planujemy zakupu modułu diversity pokroju ImmersionRC RapidFIRE – zdecydowanie lepszym wyborem będą gogle SKY02C/X, bądź Eachine EV300D.

Eachine EV200D

Eachine EV200D gogles fpv top 5

Eachine EV200D (Banggood) to kolejne gogle półki średniej.

W zasadzie są to jedne z nielicznych (a może jedynych, oprócz EV300D), które w oryginale posiadają wbudowane 4 odbiorniki FPV 5.8GHz. Ma nam to zapewnić znacznie lepsze zbieranie fal radiowych, które emitują nadajniki wideo w naszych modelach RC. Wg wielu testów rozwiązanie oparte na 4 odbiornikach FPV (quadversity) działa znacznie lepiej, od standardowego diversity. Jednak w zestawieniu z diversity RapidFIRE – zastosowane odbiorniki wideo w EV200D znacznie przegrywają bitwę. Powodem są same odbiorniki w EV200D, które mają niższą czułość i szybkość przełączania od RapidFIRE. Nie ma się czemu tutaj dziwić – w cenie ~260$ otrzymujemy kompletne gogle FPV, natomiast sam koszt modułu RapidFIRE to ~150$.

Jakby nie patrzeć – w zasadzie każdy odbiornik wideo będzie przegrywał z rozwiązaniem ImmersionRC RapidFIRE. A jego jedyny konkurent to Clearview (o powalającej cenie z nóg ~300$)…

Oprócz odbiornika wideo quadversity 5.8GHz 72CH, EV200D posiadają także:

 • wbudowane dwa ekrany LCOS firmy CITIZEN o rozdzielczości 1280*720, kącie widzenia 42 stopni oraz formacie obrazu 16:9 / 4:3,
 • możliwość montażu zewnętrznych soczewek korygujących ostrość obrazu,
 • regulowany rozstaw IPD w zakresie 56-72mm
 • wnękę na zewnętrzny moduł odbiornika wideo FPV,
 • wentylator przeciwmgłowy dla ekranów – zasilany z głównego gniazda oraz drugi wentylator chłodzący elektronikę gogli,
 • wbudowaną nagrywarkę DVR.

Obecnie EV200D są wypierane przez nowszy i ulepszony model – EV300D.

Eachine EV300D

Eachine EV300D (Banggood) mają godnie zastąpić miejsce starszego modelu EV200D. Tutaj także producent zastosował dwa ruchome ekrany LCOS, jednak tym razem o wyższej rozdzielczości: 1280*960. Ma to zapewnić jeszcze lepszą jakość wyświetlanego obrazu od bratniego modelu EV200D. Pozostałe parametry, tj.:

 • FOV (42 stopnie),
 • format obrazu (16:9 i 4:3),
 • regulacja IPD ( 56-72mm),
 • dwa odbiorniki true-diversity 5.8GHz FPV(quadversity),
 • wnęka na zewnętrzne moduły odbiorników wideo,
 • wbudowana nagrywarka DVR,
 • zasilanie,
 • itd.

Są takie same, jak w starszym modelu EV200D.

Natomiast zupełnie nową rzeczą jest wbudowana regulacja ostrości – osobna dla każdego z ekranów. Rozwiązanie dokładnie takie samo, jak w goglach FatShark DOMINATOR HDO. Zatem wyraźnie widać, że mimo braku ekranów OLED – Eachine EV300D mają wyraźnie konkurować z modelami gogli półki średniej i premium. Cena ~320$ za takie gogle brzmi obiecująco i z pewnością przyciągnie do siebie wiele zainteresowanych osób.

FatShark Scout

FatShark Recon V3 fpv

FatShark Scout (Banggood) (FatShark) – tak, jako ostatnia propozycja gogli FPV z półki średniej to słynne ,,kubełki”, czy też gogle typu box.

FatShark także w tego typu goglach postanowił nieco zamieszać na rynku RC FPV. Scout posiadają wbudowany odbiornik wideo diversity. Rozwiązanie o tyle nietypowe, bo antena panelowa została ukryta w przednim panelu gogli, natomiast kolejną – znajdującą się na górze gogli – możemy sami dowolnie ustawiać i zmieniać.

FatShark Scout wyróżnia się również zastosowanym ekranem – znajdziemy tutaj 4-calowy LCD o rozdzielczości 1136×640px i formacie 16:9 – niestety bez opcji zmiany do 4:3.

Nie znajdziemy tutaj, także ruchomego slidera ze szkłem powiększającym – typowego dla nowszych modeli kubełków. Zamiast tego Scout mają specjalne wcięcia obudowie, by umożliwić nam jednoczesne zakładanie okularów korekcyjnych oraz samych gogli fpv:

fatshark scout fpv goggles diversity

Za zasilanie Fatshark Scout odpowiada wbudowany wewnątrz gogli akumulator Li-ION 18650 o pojemności 2600 mAH, a za nagrywanie obrazu – wbudowana nagrywarka DVR.

Mimo kubełkowych wymiarów – FatShark Scout nie należą do tanich, box-owych gogli – ich cena to ok ~200$ (~800zł)…

Gogle FPV do drona / modelu RC – budżetowe i dobre na początek

W tym miejscu znajdzie propozycje niedrogich gogli FPV, które w zupełności wystarczą na początek przygody z hobby RC. Musimy jednak wziąć pod uwagę, że będą to konstrukcje typu BOX, a więc znacznie większe i cięższe niż topowe modele FatShark, czy Skyzone. Poza tym nie znajdziemy tutaj wnęki pozwalającej na montaż zewnętrznych modułów diversity, jak ImmersionRC RapidFIRE, itp. Jednak, jak za kwotę do ok 400zł – będą to najlepsze propozycje gogli, które pozwolą na dobry start w hobby RC.

Eachine EV800D

Eachine EV800D

Eachine EV800D (Banggood) – mimo kilkuletniego stażu na rynku, nadal jest to bardzo popularny, niedrogi model gogli FPV typu BOX.

W cenie ~90$ (~350zł) otrzymujemy do tej pory całkiem przyzwoite gogle, które posiadają:

 • 5-calowy ekran LCD o rozdzielczości 800*480,
 • wbudowane dwa odbiorniki wideo 5.8GHz – diversity 40CH,
 • dwie możliwości użytkowania: jako sam monitor LCD, a także jako gogle typu BOX (dzielona obudowa, tak, jak w EV800):
 • wbudowaną nagrywarkę DVR,
 • gniazdo AV-IN,
 • możliwość zasilania z zewnętrznych baterii 2S 18650, itp.

Dlaczego Eachine EV800D do tej pory cieszą się takim uznaniem i popularnością?

Bezpośredni wpływ ma oczywiście cena zakupu gogli oraz ich ogólna funkcjonalność. EV800D posiadają praktycznie wszystko, co jest niezbędne do wkroczenia w świat FPV. W skrócie: bardzo dobra jakość obrazu z 5-calowego LCD z obsługą 16:9 i 4:3, prawdziwe diversity oraz (w miarę) kompaktowe wymiary. I to wszystko w cenie poniżej 90$…

Eachine EV800DM

Eachine EV800DM tanie dobre budget gogle FPV dron wyścigowy

Eachine EV800DM (Banggood) – w odpowiedzi na tak ogromną popularność EV800D – Eachine postanowiła nieco ,,ulepszyć” swój model – wydając go pod postacią EV800DM. Jednak cechami wspólnymi z modelem EV800D są tylko:

 • podobny kształt gogli (BOX),
 • wbudowany odbiornik diversity,
 • nagrywarka DVR,

i to w zasadzie tyle…

EV800DM zostały wyposażone w ruchomy 3-calowy ekran LCD o rozdzielczości 900*600 i wbudowaną baterię 1S LiPO 2000mAH.

Niestety nie mamy tutaj możliwości wyboru proporcji wyświetlanego obrazu. Natywna rozdzielczość wyświetlacza pozwala jedynie na pełną obsługę trybu 4:3. Oczywiście obraz z kamer 16:9, także będziemy mogli oglądać w modelu EV800DM, jednak będzie on nieco przycięty po bokach.

Nie uświadczymy tutaj, również możliwości używania gogli jako monitor FPV – w zamian otrzymujemy ,,kubełki” mniejsze, lżejsze i bardziej komfortowe w noszeniu.

Eachine VR006

Eachine VR006 VR-006

Eachine VR006 (Banggood) to propozycja dla osób, które nie chcą wydawać za dużo pieniędzy na zakup pierwszych gogli FPV. Jest to dobra propozycja dla osób, którzy nie są zupełnie pewni, czy hobby RC FPV jest naprawdę dla nich. W tym przypadku wydatek nie będzie, aż tak odczuwalny, jak przy zakupie o ponad połowę droższych Eachine EV800D, czy EV800DM.

W kwocie ~35$ (~140zł) otrzymamy lekkie, kubełkowe gogle FPV, które posiadają:

 • 3-calowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości 500*300px,
 • pojedynczy moduł odbiornika wideo 5.8GHz 40CH,
 • wbudowaną baterię 1S LiPo 500mAH (do ok 1H ciągłej pracy),
 • i w zasadzie tyle 😉

W tej kwocie nie ma co oczekiwać super wybitnej jakości obrazu, ale jak na początek z FPV, czy na prezent dla dziecka w zupełności spełnią swoją rolę.

Przykładem modelu drona, który można podarować komuś w parze z tymi goglami, to np. model Eachine E013 PLUS zrecenzowanym w artykule:

Gogle FPV do drona – TOP 12 – PODSUMOWANIE

FatShark, Eachine, czy Skyzone…?

Mam nadzieję, że zawarty tutaj artykuł w znaczny sposób ułatwi Wam wybór właściwych gogli FPV pod Wasze preferencje i oczekiwania.

Coś dla siebie powinny tutaj znaleźć osoby poszukujące gogli w średniej półce cenowej, budżetowej, jak i tej najwyższej – TOP.

W zestawieniu celowo pominąłem dość popularne gogle Aomway Commander v1S (Banggood). Biorąc pod uwagę ich cenę i jakość – nie są to jakieś strasznie złe gogle. Jednak wg mnie są inne i znacznie lepsze w nieco wyższej cenie modele, które w to miejsce można by było kupić (jak chociażby SKYZONE SKY02X/C, czy EACHINE EV300D).

Do zobaczenia w kolejnym artykule! 😉

9 myśli o “Gogle FPV do drona – TOP 12 Goggles FPV”

 1. Adriee, dopiero zaczynam fpv, szukam googli do ok. 1000zl (moga być używane). Oczywiście zainteresowałem sie ev800d – jednak spotkałem sie z informacją ze to co zobaczę moze mnie zniechęcić do latania fpv. Czy znajdę coś lepszego do 1000zl? Czy pomęczyć się przy ev800d i dozbierać na coś lepszego?

  1. Jeżeli chcesz dokonać zakupu w Polsce – to nie mamy tutaj za dużego wyboru. Pozostają gogle Eachine EV800D, które są niedrogimi, ale dość dobrymi goglami w swojej cenie. Co może przeszkadzać w EV800D to ich odczuwalna waga i brak możliwości regulacji odległości ekranu od oczu (czasami obraz może być niezbyt ostry dla osób z dużą wadą wzroku). Poza tym więcej minusów nie dostrzegam 😉 Czasami na olx można kupić używane gogle np. Eachine EV200D, które nie powinny kosztować więcej jak 1000zł. Natomiast z Chin poleciłbym Tobie nowszy model EV800D, czyli EV800DM: https://www.banggood.com/Eachine-EV800DM-Varifocal-5_8G-40CH-Diversity-FPV-Goggles-with-HD-DVR-3-Inch-900+600-Video-Headset-Build-in-2000mAh-Battery-p-1553838.html?cur_warehouse=CZ&rmmds=search&p=CV30105215326201606X&custlinkid=1492355 , które już posiadają regulację odległości ekranu od oczu i są kilkanaście gramów lżejsze.

   1. Adriee wielkie dzięki za sugestie. Mam możliwość kupić ev300o w cenie 1500zl. Czy warto dopłacać prawie 5x więcej do tych googli? Czy to nie jest warte az takiej kwoty? Pozdr

  2. Ps. Jednak w 800dm o których myślę ze względu na Twoja sugestie, nie mają opcji 16:9 w zamian dają opcje oddalania obrazu. Biorąc pod uwage wsyztskie plusy i minusy, wybrałbyś 800DM?

   1. Werdykt jest bardzo trudny. Eachine 800DM są lżejsze, bardziej kompaktowe i mają regulację odległości ekranu, ale jak piszesz – nie mają możliwości zmiany formatu obrazu. EV800D za to mają większy ekran z możliwością zmiany formatu obrazu i rozdzielenia na sam ekran, kosztem większej wagi i gabarytów… Sam do tej pory mam EV800 jako zapasowe gogle i mi np. ostrość odpowiadała (jestem krótkowidzem), ale zarazem przeszkadzał ich ciężar. Jeżeli chcesz mieć dużą uniwersalność gogli dla różnych kamer FPV – skłaniałbym się ku EV800D. Natomiast, jeżeli godzisz się z brakiem wyboru formatu obrazu i chcesz by było lżej z możliwością regulacji odległości ekranu od oczu – EV800DM.

 2. Witam,ja latam na kubłach i chciałem zamienic na Fatshark Attitude V5 ,cena dość ciekawa.Czy szukac moze hdo2 nawet w używkach?

  1. Cześć! HDO2 są nadal dość nowymi goglami na rynku i trudno będzie znaleźć używane w Polsce. Dużo zależy od budżetu jaki możesz przeznaczyć na nowe gogle FPV. Osobiście mogę polecić HDO2, chociaż mimo tak wysokiej ceny nie są pozbawione drobnych wad, o czym pisałem w komentarzach pod ostatnimi filmami na kanale YouTube. Fatshark Attitude V5 mają ekrany OLED, ale znacznie mniejsze od HDO2, do tego wiele użytkowników skarżyło się na nie najlepsze dopasowanie regulacji IPD (za mały rozstaw). Natomiast HDO2 w moim przypadku mają tak osadzone soczewki ekraników, że podczas ich noszenia rysuję rzęsami po soczewkach. Po kilku założeniach muszę czyścić soczewki, bo obraz staje się zamglony. Natomiast ogólne wrażenia z lotu w HDO2 są bardzo pozytywne. HDO2 wybrałem również ze względu na jednoczesną obsługę formatu 16:9 oraz 4:3, czego niestety Attitude v5, a nawet Skyzone 03O nie mają. Za to w przyzwoitej cenie są gogle SKYZONE SKY02C (np. TU w Banggood), do których można kupić nawet adapter (link) i zamontować zewnętrzny moduł odbiornika wideo, jak chociażby rapidFIRE.
   Jedyna wada Skyzone SKY02C – brak ekranów OLED. Musisz sobie odpowiedzieć, czy zależy Tobie na ekranach OLED oraz, czy chcesz mieć możliwość wyboru formatu obrazu.
   Pozdrawiam!

  1. Jak do tej pory mogę polecić FatShark HDO2. Eachine EV300O wyglądają ciekawie w specyfikacji, ale…
   Praktyka pokazała już na wcześniejszym modelu EV300D, że Eachine nadal nieco odstaje od konkurencji.
   Cena EV300O ustalona jest na tym samym poziomie, co FatShark HDO2 – czyli bardzo wysoko.
   Nie przekreślam z góry EV300O. Ba, nawet dobrze, że jest konkurencja dla FatShark-a, jednak po modelu EV300D został niedosyt (spore opóźnienia w odbiorze obrazu). Na dniach powinny pojawić się pierwsze recenzje nowych gogli od Eachine…
   A dlaczego nie Orqa FPV.one? Powodem jest przede wszystkim bardzo wysoka cena zakupu tych gogli. Owszem wnoszą kilka ciekawych funkcji, tylko mało kto z nich będzie korzystał. Do tego wg porównania Joshua Bardwell’a – Orqa FPV.one wyświetlają obraz z nieco mniejszą wyrazistością od HDO2.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.